Föld Napja 2023

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?” 52 évvel ezelőtt az első Föld napján Denis Hayes - amerikai egyetemista - kezdeményezésére,  20 millió amerikai emelte fel szavát a természetért. Ez a történelmi jelentőségű esemény fontos változásokat hozott a levegő és a vizek védelmére, új környezetvédő szervezetek alakultak, és több millió ember tért át ökológiailag érzékenyebb életvitelre.
Felső tagozatos diákjaink plakátokat készítettek, melyeken arra hívják fel a figyelmet, hogy mindnyájan felelősek vagyunk a bolygónkért. 6. a osztályos tanulóink a kiskertekbe ültettek virágokat.
Április 21-én miden tanulónkat arra kértünk, hogy kék, zöld, barna vagy sárga színű felsőben érkezzen az iskolába. Az első óra utáni szünetben az iskola udvarán a színes felsők segítségével formáztuk meg a Földet. Köszönjük Szabó Adél, Kónya Panna és Lőrincz Panna 8. a osztályos tanulóknak, hogy a térképet felrajzolták, és Kiss-Jakab Árpádnak, hogy drónjával felvételeket készített.

Módosítás dátuma: 2023. április 21. péntek, 14:58

Tartalom : 2111