Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Kossuth-iskola

5. osztályos lányok sikere a Fair Play Football Road Sow-n

E-mail Nyomtatás PDF

Nyáron, Balatonakarattyán rendezett Fair Play Football Road Show-n a Balatonfüred FC lány csapata, melynek két tagja - Balogh Janka Nóra (5. a) és Csizmadia Csenge (5.a ) - iskolánk tanulói, nyerte meg a Fair Play díjat, így ők képviselhették a balatoni régiót a vasárnap megrendezésre került 15. Fair Play Football Gálán Budapesten. A lányok nagyot küzdve harmadik helyezést értek el.
Gratulálunk!

Módosítás dátuma: 2018. december 12. szerda, 15:57
 

Bolyai matematika csapatverseny

E-mail Nyomtatás PDF

Image2010. október 15-én, pénteken rendezték a Bolyai matematikai csapatversenyt 3-8. évfolyamosok számára. Az október 29-i eredményhirdetésre a megyéből évfolyamonként a legjobb 6 csapatot hívják be. Iskolánkat a behívott 38 csapat közül 9 képviselheti (24 %)! 

A behívott csapatok a következők:

Módosítás dátuma: 2010. október 17. vasárnap, 20:24 Bővebben...
 

Japán napok eredménye

E-mail Nyomtatás PDF

ImageOktóber 9-10-én rendezte meg Veszprémben a Pannon Egyetem és a Veszprém Megyei Magyar-Japán Baráti Társaság a Japán napokat. Ezen az iskolánk is kiállította a "Japán magyar gyermekszemmel" című rajzversenyünk díjazott 70 alkotását. Ezek mellett a japán testvériskolánktól kapott rajzok is bemutatásra kerültek.
A kiállításról készült képek nemsokára felkerülnek a Galériába.

Módosítás dátuma: 2010. október 11. hétfő, 14:00 Bővebben...
 

"Legyen mindenkinek szép karácsonya" 2018

E-mail Nyomtatás PDF

A Lélektér Alapítvány által meghirdetett "Legyen mindenkinek szép karácsonya" rajzpályázatra iskolánk tanulói nagyon sok rajzot készítettek.
A pályázatra beérkező művek egyedül álló idős emberekhez kerülnek, hogy szebbé varázsolják számukra az ünnepet.
A gyerekek rajzait három tagú zsűri értékelte.
2. helyezést ért el Jánosi Laura (6. a) és Báder Barnabás (8. b), akiket Zsámár Gyöngyi készített fel.
3. helyezett lett Börczi Boglárka (4. b) osztályos diákunk, akit Baranyai Zsuzsanna készített fel.
Különdíjban részesült Karfner Olivér (3. a), Varga Villő Kamilla (6. a), Morvai Emese (7. a), Vas Anilla (7. b), Farkas Lilla (8. a). Őket Vajainé Baranyai Beatrix és Zsámár Gyöngyi készítette fel.
Az iskola 50000 Forint értékű Decathlon vásárlási utalványt kapott, melyből kosárlabdákat vásárolunk.
Gratulálunk!
A díjazottakon kívül a következő tanulók rajzai kerültek még kiállításra a Petőfi Színház előterében:

Bővebben...
 

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntő 2018

E-mail Nyomtatás PDF

2018. december 8-án rendezték meg Budapesten a Bolyai Magyar Csapatverseny országos fordulóját, melyen iskolánk tanulói fantasztikusan szerepeltek.
Az 5. a osztályos tanulók alkotta csapat az előkelő 2. helyen végezett. A Betűcserkészek csapat tagjai: Koszorus Nóra, Miklós Hanga, Rédling Hanna és Vörös Csanád. A diákokat Nagyné Dömös Erika és Nagy Judit készítette fel.
A 3. b osztályos diákokból álló csapat 5. helyezett lett. A Magyar ászok csapat tagjai: Győry Zsombor, Kiss-Jakab Árpád és Bielik Réka. Felkészítőjük Szedlákné Mészáros Emőke.
A 4. a osztályos tanulókból álló csapat 14. helyen végzett. A Szófaragók csapat tagjai: Debreczenyi Luca, Mészáros Barna, Morvai Anna és Orosz Zsófia, akiket Port Márta készített fel.
Gratulálunk!

Módosítás dátuma: 2018. december 11. kedd, 11:29
 


307. oldal / 424

Alapítványunk

Köszönjük, ha adója 1%-át a
Kossuth Iskoláért Alapítvány
javára ajánlja fel!

Részletek...

Statisztika

Tagok : 7412
Tartalom : 2239
Webcímek : 41
Tartalom találatai : 9995714