Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Csillagászati előadás

E-mail Nyomtatás PDF

2016. november 19-én iskolánk tanulói az Úrkúti Csillagászati Klub előadásán vettek részt. Ivanics Ferenc - a csillagászati klub vezetője - előadásának témája a meteoritok voltak. Törekedett arra, hogy a gyerekek ne csak a vetítésekből ismerjék meg a meteoritok világát, hanem a klub által összegyűjtött kőzetek segítségével testközelbe hozta a diákok számára ezt a távoli, éteri világot. Mikroszkóppal tanulmányozhatták a gyűjtemény egyes darabjait. A borús idő ellenére tanítványaink a távcsövek működését is tanulmányozhatták.

Az eseményről a Magyar Televízió M1-es csatornája  élő tudósításban jelentkezett be, ami itt tekinthető meg.

Módosítás dátuma: 2016. december 04. vasárnap, 14:21