Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

A Föld órája

E-mail Nyomtatás PDF

Image2007-ben hirdették meg először Sydney-ben A Föld Órája elnevezésű programot, azóta világméretűvé nőtte ki magát. Nem csak magánemberek, hanem cégek, szervezetek is csatlakoztak hozzá, többek között az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetsége is.

A Föld Órája a világ legnagyobb klímavédelmi akciója, melynek bárki a részese lehet. Csak annyit kell tenni, hogy 2009. március 28-án este 20. 30-kor kapcsoljuk le a villanyt egy órára. A Föld Órája célja, hogy eddig soha nem látott méretű, globális összefogást teremtsen az éghajlatváltozás elleni küzdelemben.

Ezen az estén Európától Amerikáig szimbolikus épületek és terek is sötétbe fognak borulni. Több, mint 64 ország vesz részt a Föld Órája 2009 akcióban.

Reméljük minél többen csatlakoznak ehhez a világméretű akcióhoz.

Bővebb információkat (angol nyelvű) itt kaphatnak.


Módosítás dátuma: 2009. március 27. péntek, 13:19  

Alapítványunk

Köszönjük, ha adója 1%-át a
Kossuth Iskoláért Alapítvány
javára ajánlja fel!

Részletek...

Statisztika

Tagok : 2487
Tartalom : 1558
Webcímek : 41
Tartalom találatai : 3630754