Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Zene Világnapja 2023

E-mail Nyomtatás PDF

Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa 1975-ben Yehudi Menuhin kezdeményezésre október 1-jét a Zene Világnapjává nyilvánította. A hegedűművész szerint meg kell becsülnünk a csöndet, s az ezerarcú muzsikát megismernünk azért fontos, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat. Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet, segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését.
Iskolánkban október 5-én emlékeztünk meg erről a világnapról. A délelőtt folyamán az iskola udvarán közösen énekeltük el a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt. Ezután valamennyi tanulónk egy játékos vetélkedőn vett részt.
Az eseményen készült képek itt tekinthetők meg. Köszönjük a szervező pedagógusok munkáját!

 

Alapítványunk

Köszönjük, ha adója 1%-át a
Kossuth Iskoláért Alapítvány
javára ajánlja fel!

Részletek...

Statisztika

Tagok : 7323
Tartalom : 2088
Webcímek : 41
Tartalom találatai : 6983046