A mi ügyes birkózóink!

ImageVeszprémi birkózók sikere Győrben

Városunk egyik legfiatalabb sportegyesülete, az alig egy éves CENTRUM Sport Egyesület, túlszárnyalta egy hónappal ezelőtti sikereit. A Kossuth iskolában edző csapat munkáját Túri Péter, az egykori kaposvári, majd veszprémi többszörös kötöttfogású bajnok és Janku Ferenc az FTC hajdani szabadfogású ifjúsági válogatottja irányítja.

Az ő felkészítésük mellett indult útnak december 5-én, a Győrben megrendezett Mikulás napi szabadfogású kupára a csapat. A verseny idén nemzetközivé nőtte ki magát, mert a hazai egyesületek mellett két szlovák csapat is elindult.

Az utánpótlás korúak részére kiírt versenyen óvodás, gyermek (diák I.-II.), junior és ifjúsági korosztályú versenyzők indulhattak, nyolc súlycsoportban. Csapatunk csupán az alsó három korcsoportban indított versenyzőket, de így is sok fejfájást okozott az ellenfeleknek, a kupa sorsát illetően!

A viadalokat a legkisebbek indították, akik látványos küzdelmükkel megadták a verseny alaphangulatát. A 24 kg-ban, óvodás korcsoportban induló veszprémi Nagy Gergő lehengerlő birkózásával azonnal közönség kedvenc lett, mérkőzése után állva tapsoltak a nézők.

Gergő szereplése csak a kezdet volt, hiszen a 11 fős veszprémi különítménnyel csak a nagy múlttal rendelkező Tatabányai birkózók profizmusa tudott vetekedni. Balázs Levente és Biró Andor győzelmei után a csapat turbó fokozatba kapcsolt és tigrisként harcolva az alábbi eredményekkel tértek haza Veszprémbe:

I. helyezettek:

• Nagy Gergő (24 kg) (Kádártai óvoda)

• Balázs Levente (26 kg) (Kossuth, Vp.)

• Lőrincze Dániel (31 kg) (Kossuth, Vp.)

• Biró Andor (34 kg) (Kossuth, Vp.)

• Minyó Bence (41 kg) (Kossuth, Vp.)

• Biró Barna (+49 kg) (Kossuth, Vp.)

II. helyezettek:

• Jákói Márk (45 kg) (Kossuth, Vp.)

• Shvarczinger Zsolt (49 kg) (Kossuth, Vp.)

• Hungler Félix (+49 kg) (Kossuth, Vp.)

III. helyezett:

• Szukop Marcell (34 kg) (Padányi, Vp.)

IV. helyezett:

• Kránicz Gábor (28 kg) (Kossuth, Vp.)

A vándorserleget a Tatabányai BSC csapata nyerte 107 ponttal,

második helyen a veszprémi CENTRUM SE végzett 100 ponttal,

megelőzve a 70 pontos Győri Dózsát.

Igazán szépre sikeredett az évadzáró verseny, gratulálunk a csapatnak!

Híradás a Napló Online-on.

Módosítás dátuma: 2010. január 01. péntek, 13:47

Tartalom : 2075