• Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Hatalmas birkózó sikerek!

E-mail Nyomtatás PDF

A birkózóink több versenyen is részt vettek a közelmúltban. Az erről szóló tudósítások:

1.) "Örömmel tudatom, hogy Minyó Bence (5. b) a kötöttfogású Diákolimpián harmadik helyen végzett, míg Hungler Félix (7. b) a kötöttfogású Magyar Bajnokság országos döntőjében az ötödik helyen zárt.

Félix sajnos, egy nem túl szerencsés sorsolás után, a későbbi második és harmadik helyezettől kapott ki. (Öröm az ürömben, hogy a harmadik helyezett is CENTRUM-os versenyző volt...) A dobogósok: kép1, kép2

Bence eredményére nagyon büszkék vagyunk, hiszen nagyon nagy munkát végzett az idei szezonban, és bevállalt olyan terheket is, amelyet sokan nem (Pl.: az edzőtáborban  3-4 évvel idősebbekkel edzett, majd a bajnoki szezont - külön egyesületi kérelemmel és szülői hozzájárulással - egy korosztállyal feljebb versenyezte végig. Kivéve az OB döntőt és a Diákolimpiát.)

A versenyen népes mezőny jött össze, és a sorsolás sem kedvezett neki, hiszen számunkra kedvezőtlen ágra került, ahol már a második mérkőzésen a későbbi Diákolimpiai bajnokkal került össze, és egy nagyon szoros mérkőzésen maradt alul.
Nagyon büszkék vagyunk a Kossuth-os fiúkra! " (Janku Ferenc edző)

2.) "A hétvégén ismét versenyen voltunk, idén az utolsón! Gyereket vittünk, és gyönyörű eredményeink születtek, különös tekintettel a Kossuth-os birkózókra!
A Karácsonyi Kupát Mezőfalván rendezte meg a Dunaferr SE, ahol 16 egyesület 120 birkózója mérhette össze az erejét.