Finn testvériskolások látogatása 2013.

A finnországi Rovaniemi Ylakemijoen Általános Iskolából ellátogatott hozzánk 12 finn diák Meeri Vaarala igazgatónővel és az angol nyelvtanárral Susannával. Május 22-28-ig tartózkodnak Magyarországon. Ez már a 2. ilyen alkalom, hogy finneket fogadunk. A gyerekek a levelező partnerüknél laknak, és jövőre a magyar gyerekek őket fogják meglátogatni Rovaniemiben.

A program:

Május 22. (szerda) 10.40-kor megérkezett a repülőgép a Liszt Ferenc Repülőtérre. Budapesten buszos városnézés, 14 órakor megérkeztek Veszprémbe. Szállás elfoglalása, vacsora.

Május 23. (csütörtök) Sobri Jóska Kalandparkban játék 10-15 óráig a Pannon Lapok Kft. támogatásában.

Május 24. (péntek) 11-13 óra Városházán fogadás, a VEMAFI 30 éves jubileumi rendezvényén részt vettünk, műsort adtak a gyerekek. Az erről készült képek itt megtekinthetők.

Május 25. (szombat) A fogadó családok elviszik a gyereket saját szervezésű porgramokra (van, aki Budapestre megy, van, aki Sárvárra fürödni stb.). A tanárok este Balatonfüredre mennek sétálni és vacsorázni.

Május 26. (vasárnap) Szintén szabad program a családok számára. A tanárokat Budapestre visszük a RAM Colosseumba Frank Sinatra musicalre, mely 15 órakor kezdődik.

Május 27. (hétfő) 9 órától indulnak kirándulni Balatonfüredre és Tihanyba. Jó idő esetén fürdés is lehet. Este 18 órától Kádártán közös sütögetés a parkban a fogadó családokkal együtt.

Május 28. (kedd) 11.40-kor indul a repülőgépük a Liszt Ferenc repülőtérről a 2B terminálról.

Módosítás dátuma: 2013. május 25. szombat, 17:11

Tartalom : 2067