Leendő első osztályosok szülői értekezlete 2019

A leendő első osztályosok szüleinek 2019. május 20-án (hétfőn) 17 órakor tartanak szülői értekezletet a tanító nénik.

Ekkor a szülők megkapják a taneszköz-jegyzéket és a tankönyvjegyzéket is.

A diákigazolványhoz szükséges: az okmányirodán igényelt NEK kódos papír. A diákigazolványok igénylése folyamatosan történhet a NEK kódos papír leadásával (fénymásolat is elegendő) a titkárságon vagy szkennelt változatának e-mailben az iskola címére való elküldésével.

Az iskolai nyakkendő/sál megrendelés is a szülői értekezleten történik, ára 1300 Ft. Minden szülőt szeretettel várunk!

Adó 1%-a

Kérjük, adója 1 %-ának felajánlásával támogassa a Kossuth Iskoláért alapítványt.
Adószámunk: 18927340-1-19
Az iskola alapítványáról itt olvashat bõvebben. Köszönjük segítségüket!

Módosítás dátuma: 2019. május 19. vasárnap, 10:27

Kecske Kupa csapatverseny döntő 2019

2019. március 23-án iskolánk adott otthont a MATEGYE által szervezett Kecske Kupa matematika csapatverseny 2. fordulójának.
Az 1. és 2. fordulón nyújtott teljesítmény alapján 3 csapatunk kapott meghívást a május 18-i országos döntőre, ahol
14. helyezett lett az Aranyemberek csapat. (tagjai: Bulyáki Sebestyén (6. a), Csomai Rozi (6. a), Dominyák András (6. a), Széplaki Zéta (6. a))
4. helyen végzett az Azonnal kitaláljuk csapat. (tagjai: Bálint Balázs (7. a), Szabó Miklós (7. a), Fogarassy Kristóf (7. a), Kiss Botond (7. a))
1. helyet szerezte meg a 4n csapat. (tagjai: Morvai Levente (8. a), Czövek Benedek (8. a), Kovács Botond (8. a), Pituk Mátyás (8. a))
Felkészülésükben Somogyi Tímea, Gyévai Iván és Nagyné Czaun Mariann segítette őket. Gratulálunk!
Az eseményen készült képek itt tekinthetők meg.

Módosítás dátuma: 2019. május 19. vasárnap, 10:18

NyelvÉSZ verseny országos döntő 2019

2019. május 11-én Szegeden rendezték meg a NyelvÉSZ verseny országos döntőjét, melyen tanulóink a következő  eredményeket érték el:
3. évfolyamon 26. helyezett lett Kiss-Jakab Árpád (3. b), felkészítője  Szedlákné Mészáros Emőke.
7. évfolyamon 30. helyezen végzett Nagy Flóra (7. a), akinek felkészítője Nagyné Dömös Erika.

Valamennyi versenyzőnek és felkészítőnek gratulálunk!

Kézilabda Diákolimpia megyei döntő 2019

2019. május 2-án rendezték a IV. korcsport részére a kézilabda diákolimpia megyei döntőjét, ahol 2. helyezést ért el az iskola csapata.
Csapat tagjai:
Szabó Ákos (8. a), Burai Bence (8. a), Luthár Botond (8. a), Báder Barnabás (8. a), Benain Alex (8. b), Majczán Dávid (8. b), Lázár Milán (8. a), Hamburger Zsombor (8. a), Mészáros Gyula (8. a), Soós Márk (7. b) és Nagy Benedek (7. b). A fiúkat  Gyévai Iván készítette fel.
Gratulálunk! Az országos elődöntő mérkőzéseire sok sikert kívánunk!

Atlétika Diákolimpia területi döntő 2019

Iskolánk IV. korcsoportos tanulói 2019. május 8-án és 9-én megrendezett atlétika diákolimpia területi döntőjén vettek részt, ahol nagyon szép eredményeket értek el, melyhez neki és felkészítőiknek (Gyévai Iván, Szijj Gábor) szívből gratulálunk.
1. helyezett Szabó Ákos (8. a) kislabdahajításban. Meghívást kapott az országos döntőre.
2. helyezett 4X100 m-es váltóban Szabó Ákos (8. a), Vojnity Viktor (8. a), Burai Bence (8. a) és Lükő Martin (8. a)
Összetett versenyben
1. helyezett csapat tagjai: Szabó Ákos (8. a), Vojnity Viktor (8. a), Burai Bence (8. a), Lükő Martin (8. a), Luthár Botonb (8. b) és Báder Barnabás (8. b). Meghívást kaptak az országos döntőre.
Egyénileg 2. helyezett Burai Bence, 3. helyezett Vojnity Viktor.

VI. NMMV

Az idei tanévben másodszor vehettek részt tanulóink a Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen, melyet idén immár 6. alkalommal szerveztek meg. Iskolánk 3 diákjai 2019. május 1-4-ig 4, élményekben gazdag napot tölthetett el Lakitelken. A verseny dolgozatok megírása után kirándultak Ópusztaszerre, esténként pedig tartalmas szabadidős programokon vehettek részt.
Az VI. NMMV-en 2. díjat kapott Morvai Levente (8. a), 3. díjat kapott Fogarassy Kristóf (7. a), dicséretben részesült Bálint Balázs (7. a).
Minden tanulónak és felkészítőjének gratulálunk!

1. oldal / 205

Alapítványunk